Nature

Έχασε και από τον Βόλο ο ΑΟ Τρίκαλα

Για την 6η αγωνιστική της Φούτμπολ Λιγκ ο ΑΟ Τρίκαλα γνώρισε την ήττα με 0-1 από το ΝΠΣ Βόλου.
Η εικόνα του αγώνα
20΄ Σημαντική ευκαιρία για τον Βόλο με τον Μάντζη έξω από την περιοχή , το σουτ , η μπάλα λίγο δίπλα από την δεξιά πλευρά του Ταϊρη.

24΄Αποβλήθηκε ο γενικός αρχηγός του ΑΟΤ Ζήσης Κατσαντώνης από τον διαιτητή για διαμαρτυρία.

27΄Σωτήρια απόκρουση του Ταϊρη σε σουτ του Λούκας Γκαρσία στην περιοχή.

34΄Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΤ με τον Τσιάρα παλικαρίσια να παίρνει δύο προβολές, το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία.

44΄Ευκαιρία για τα Τρίκαλα με τον Καπό να κάνει συρτό σουτ η μπάλα όμως στα χέρια του Καραγκιολίδη.

Η επανάληψη ήταν ένας μονόλογος για τους φιλοξενούμενους που πίεσαν πολύ την ομάδα των Τρικάλων και κατάφεραν τελικά να πάρουν και το παιχνίδι.

Στο 51΄ σουτ ο Πάνος καλό , απέκρουσε την μπάλα ο Καραγκιολίδης

Στο 59΄απίστευτη ευκαιρία έχασε ο Κότο ο οποίος βγήκε προ του Ταϊρη, σούταρε και ο τερματοφύλακας του ΑΟΤ απέκρουσε και έσωσε την εστία του.

Στο 81΄ επικίνδυμνο σουτ από τον Κότο ο Ταϊρης απέκριυσε την μπάλα σε κόρνερ.

Στο 86΄το 0-1. Δεν άντεξαν στην πίεση του Βόλου τα Τρίκαλα. Ο Κότο σέντραρε από δεξιά και ο Μάντζης αφύλαχτος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 92΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ενγκουέμ του Βόλου για επικίνδυνο μαρκάρισμα και δεν είχε ούτε τέσσερα λεπτά που είχε μπει αλλαγή στο γήπεδο.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Α Ο Τρίκαλα (ΒΟΥΚΟΓΚΑΣ): Ταϊρης, Γιουκαρής (81΄Ρούνεϊ), Γκόλιας, Γκότοβος, Γκουγκούδης, Καπός (70΄Τριανταφυλλάκος), Μακρίδης (70΄Μακρίδης), Πάνος, Συμελίδης, Συριόπουλος, Τσιάρας
ΝΠΣ Βόλος (Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Πέντα, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Μάντσης (90΄Φράγκος), Καμπαγέρο, Κότο, Ουνγιαλίδης, Λούκας Γκαρσία (78΄Ηλιόπουλος), Πίτου Γκαρσία (87΄Ενγκουέμ)
Διαιτητές: Βεργέτης (Αρκαδίας), Μπουρτζοβίτης, Τριαντάφυλλος (Κορίνθου), 4ος Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Κίτρινες κάρτες: Καμπαγιέρο (Βόλος), Γκαλίτσιος (Βόλος), Καπός ( ΑΟΤ), Γκότοβος ( ΑΟΤ), Μάντζης (Βόλος)

Κόκκινη : Ενγκουέμ (Βόλος)